Opus Tempus (2009) Monika Mattiesen, Mari Mägi, Kaja Lindal

Koreograafia ja esitus: Mari Mägi ja Kaja Lindal
Muusika: Monika Mattiesen
Harf: Liis Jürgens
Klavessiin: Ene Nael
Kannel: Kristi Mühling
Flööt: Monika Mattiesen
Valgus- ja kujunduskunstnik: Inga Vares
Jumestuskunstnik: Anu Konze
Live-elektroonika ja helirezii: Tammo Sumera
Valgustehnik: Rene Jõhve
Kestus: 55min
Esietendus: 2. märtsil 2009

“Opus Tempus” on sürreaalne värvide ja vormide mäng, mille koreograafiline käekiri on sulam loodusvaatlustest ning austraalia filmikunstniku Mike Worrali baroklike maalide hingusest. Pea peale pööratud lavastuses tantsivad muusikud ning musitseerivad tantsijad, kelle erinevad professionaalsed oskused ning karakterid lõimuvad isesorti ruumiliseks tervikuks.

Mari Mägi on Eesti laval harv külaline. Ta tegutses aastaid Taanis, õppis füüsilist teatrit sealses lavakunstide koolis (School of Stage Arts), kuuludes ühtlasi ka Taani kuulsa visuaalse/füüsilise teatri Cantabile 2 truppi, mis on üks tuntum füüsilist teatrit viljelev kollektiiv Skandinaavias. Samuti seob Mari tihe koostöö Taani koreograafi Kitt Johnsoniga. Lisaks sellele on ta loonud 3 soololavastust ning osalenud erinevates kunstiprojektides kogu Euroopas.

Mari on lõpetanud Tallinna Balletikooli, lisaks õpingutele School of Stage Arts-is Taanis on ta täiendanud ennast Soomes, Saksamaal ja USA-s. Viimastel aastatel on Mari kogunud tunnustust ka pedagoogina ning töötanud Eestis, Mehhikos, USA-s ja Taanis.

1999. aastal asutasid Mari Mägi ja Medde Vognsen Taanis teatritrupi Insightout Company. See on rahvusvaheline projektipõhine rühmitus, kuhu kuuluvad vabakutselised kunstnikud, keda ühendab huvi visuaal-füüsilise teatri vastu. Eesti publik on selt rühmituselt varem näinud lavastusi “Ära anda tulevik” , “Alegria Y Dolor” ja “The Invisible Symphony Orchestra”.

Kaja Lindal on vabakutseline koreograaf, kelle viimase aja tuntumad tööd on olnud “Kiri Maalt” ja “Tallinn-Aegviidu” Lavastus “Kiri maalt” tunnustati 2004. aastal Philip Morrise Tantsuauhinna läbilöögi auhinnaga.
Kaja Lindal on lõpetanud Tallinna Balletikooli ja Tallinna Ülikooli koreograafia osakonna, töötanud Vanemuise balletitrupis.

Monika Mattiesen, ansambli Küberstuudio kunstiline juht, on keskendunud nüüdismuusika interpreteerimisele. Ansambel on välja kasvanud tema soolokontsertidest, kus flötisti peatähelepanuks kujunes ikka enam ja enam akustilise ja elektroonilise muusika sünteesimine teiste kunstivaldkondadega (valgus-, video-, maalikunst, samuti tants, kirjandus, film).
2008. aastal pälvis Monika Mattiesen Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali preemia kammerooperi “DMeeter” eest.